Угорщина

ЦІКАВІ  ВІДОМОСТІ

Уго́рщина (Magyarország) - держава в Центральній Європі з населенням понад 10 мільйонів осіб. Столицею держави є місто Будапешт. Державна мова - угорська. Унітарна держава,парламентська республіка. Більшість вірян є католиками. Межує зі Словаччиною на півночі, Україною - на північному сході (спільний кордон 105 км), Румунією — на південному сході, Сербією та Хорватією — на півдні, Словенією — на південному заході і Австрією — на заході. З 1999 року член НАТО, з 2004 — ЄС.

Угорщина розташована в північній частині Середньодунайського басейну, замкненого на заходіАльпами, на півночі, сході та південному сході — Карпатами. Більша частина території Угорщини зайнята рівнинами і горбистими ділянками. Дунай ділить Угорщину на дві частини. На схід від Дунаю знаходиться Велика Середньодунайська низовина — Альфельд, обмежена на півночі ланцюгом невисоких гір; найвища гора — Кекеш (1015 м), правобережжя Дунаю займає Дунантуль— височина з горбами 150–200 м, яка перетинається смугою невисоких (400–700 м) Середньоугорських гір (Задунайське середньогір'я). На північному заході країни простягається Мала Середньодунайська низовина (Кішальфельд), обмежена Шопронськими і Кесегськими горами (передгір'я Альп) висотою 500–800 м. Ріки Угорщини належать до водного басейну Дунаю. Озера — Балатон (594 км²), Веленце (26 км²), Фертьо (23 км²); водосховище Кишкьоре. Клімат Угорщини помірно континентальний.

Одним із символів Угорщини є міфічний птах турул. Десятки тисяч аматорів театрального і музичного мистецтва приїжджають щорічно в Угорщину, щоби бути присутнім на численних фестивалях, найвідомішим серед яких є «Будапештська весна», Сегедський і Будапештський літні театральні фестивалі і концерти на музику Бетховена в стародавньому парку міста Матонвашар, де бував великий композитор. У їхніх програмах беруть участь найкращі угорські артисти і музиканти, а також зірки світового мистецтва. Серед пам'яток архітектури Будапешта можна виділити в палацовий комплекс із храмом у готичному стилі в Буді; будинок парламенту (1896) у Пешті — з куполами і шпилями, що займає велику частину міської панорами.

Існує думка, що відпочинок в угорських замках — винятково дороге задоволення, розраховане далеко не на всіх. На щастя, це не так. На відміну від країн Західної Європи, де відпочинок у стародавніх палацах дійсно вимагає солідних витрат, Угорщина залишається приємним винятком. Вартість ночі проживання в замку приблизно дорівнює ночі проживанню в готелі три зірки в Будапешті. Звичайно і тут є свої «гранди», як наприклад, пятизірковий замок-готель Шашвар. Однак уцілому відпочинок у палацах і замках Угорщини виявляється цілком по кишені більшості туристів. А ті враження, що одержить мандрівник «просочившись духом» середньовічного замка, узагалі не мають ціни.

Одним із найвідоміших фотографів в історії Угорщини був Рудольф Балоґ.

В Угорщині працює 1260 публічних зібрань і колекцій, музеїв і галерей, 225 з них — у Будапешті. Зазвичай музеї відкриті з вівторка по неділю з 10.00 до 18.00, узимку час роботи скорочений.

Серед провідних музеїв Будапешту виділяються: Національний історичний музей з багатою колекцією експонатів мадярської історії, починаючи з IX століття; Угорський художній музей; Національний музей природної історії; Музей прикладних мистецтв, Етнографічний музей. Музеї фортечного кварталу (Варнедед):Національна галерея, Музей сучасного мистецтва, Музей ім. Людвіга, Військово-історичний музей. Музеї міського парку (Варошлигет): Музей образотворчих мистецтв, Мючарнок (Центральний виставковий зал, Музей угорського сільського господарства, Музей транспорту, Угорський природничий музей.

ТОВ “ФЕРДИНАНД”

м.Мукачево,

Вул.Чернишевского 38/8,

89600

Тел.:
+380 673 124 688
Факс
+380 672 208 458
E-mail:
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
Сайт: www.ferdinand.org.ua
skype: TOV_FERDINAND

 

Код ЄДРПОУ: 37493737

Свідоцтво про державну реєстрацію: А01№672211,

Запис в реєстр 1 323 102 0000 001842, від 03.02.2011

 Туроператорська Ліцензія Державного агентства

України туризму і курортів AE#185868

 

 Р/р № 26002601347214, АТ „ОТП БАНК”, МФО 300528